T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü
İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Kanuni Sultan Süleyman
Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü Etkinliği


2 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeni ile hastanemiz konferans salonunda seminer düzenlenerek Otizmli çocukların aile mensupları, hastanemiz çalışanları, hastane yöneticilerimiz ve aynı zamanda birçok davetli katıldı. Uzm. Dr. Mahmut Cem TARAKÇIOĞLU  tarafından 14.30 ile 15.30 saatleri arasında "Otizm Risk Grubundaki Kişilere Nasıl Yaklaşılır "adlı sunumuyla başlayan seminerimiz, Otizimli çocuklara ailelerin nasıl davranılması gerektiği hakkında bilgiler verildi. Uzm.Dr. Mahmut Cem TARAKÇIOĞLU 'nun konuşması bittikten sonra aileler ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

https://youtu.be/wzKbCOZViHw

Seminerin 2'ci konuşmacısı  Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıklar doktoru Doç.Dr. Hasan ÖNAL tarafında 15.30 ile 16.30 saatleri arasında "Otizm hakkında, Otizm sıklığı ve Genetiğin  yeri, Metabolizmal Hastalıklar ve Beslenme konusunda bilgiler verildi. Ailelerden gelen sorulara Doç.Dr. Hasan ÖNAL tarafından cevap verilmiş olup seminere devam edildi.

Seminerimiz 16.30 ile 16.45 saatleri arasında "Anne Gözüyle Otizm" konusunda katılımcılara karşılıklı soru cevap şeklinde bilgiler verilip gerçekleştirilmiş olan 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinliğimiz sona ermiştir.
https://youtu.be/lTGp1llWYHg

otizm1.jpg

otizm2.jpg
otizm3.jpg
otizm4.jpg
otizm5.jpg
otizm6.jpg
otizm7.jpg
otizm8.jpg