T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü
İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Kanuni Sultan Süleyman
Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

15. Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Sempozyumu gerçekleştirildi.Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı tarafından, 20 Mart 2019 tarihinde SBÜ Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde 15. Yenidoğan

Yoğun Bakım Hemşireliği Sempozyumu gerçekleştirildi. Toplantıda Marmara, Kocaeli, Trakya, Bursa Uludağ ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinden öğretim üyeleri ile hemşireler konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev yaptı.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinin kıymetli bir parçası olan yenidoğan hemşirelerinin, profesyonel hemşirelik rolleri doğrultusunda  yürüttüğü yenidoğan bakım ve tedavi yaklaşımlarını güncellendiği sempozyuma İstanbul ve çevre illerden yaklaşık 200 yenidoğan yoğun bakım hemşiresinin katılımı sağlandı. Yenidoğan enfeksiyonları, prematüre bebeklerde beslenme, solunum yolu bakımı, ağrı yönetimi, Neonatal Resüsitasyon Programı güncellemeleri, kanguru bakımı ile anne sütü ve bebek dostu uygulamaları hakkında bilgilerin verildiği sempozyumda, katılımcılar da soru ve önerilerle katkı sağladılar.  Büyük memnuniyet ile sonuçlanan bu toplantıdan sonra hastanemizin hedefi benzer toplantılara ev sahipliği yapmak ve eğitim faaliyetlerine devam etmektir. 


1pdatri.jpg
2pdatri.jpg
3pdatri.jpg
4pdatri.jpg
5pdatri.jpg
6pdatri.jpg
7pdatri.jpg